Логотип компанії FRIOS - провідний виробник холодильного обладнання

М’ЯСОКОМБІНАТ РІАЛ

Кейс. Приклад впровадження системи охолодження та зберігання сиров’ялених та сирокопчених ковбас на одному з найбільших м’ясокомбінатів в Україні.

Проектування, виробництво та монтаж камери охолодження та зберігання сиров’ялених та сирокопчених ковбас з функцією осушення продукції 13,3 х 6,5 х 3 м

Загальна холодопродуктивність: 12,5 кВт.

Завдання

До нас звернувся клієнт, один із найбільших виробників ковбас та м’ясних делікатесів в Україні. Основною його проблемою був високий рівень вологості (понад 90%) у камерах зберігання сиров’ялених та сирокопчених ковбас в осінньо-зимовий період, що суттєво погіршувало якість продукції та порушувало технологічний процес.

Вимоги

Завдання було нестандартним, оскільки включало крім збереження температурного режиму камери забезпечення функції осушення.
Перед нами висувався ряд вимог:

 • Досягти підтримки температури в камері охолодження на рівні +6…+10 оС. Система мала справлятися з необхідним добовим оборотом продукції 8 тонн на добу;
 • Забезпечити зниження рівня вологості у камері до 75%;
 • Досягти збереження якості та товарного виду ковбас, оскільки це безпосередньо впливає рівень продаж і дохід клієнта;
 • Обладнання має працювати без збоїв та простоїв;
 • Забезпечити збільшення терміну зберігання ковбас;
 • У камерах охолодження не повинно бути комплектуючих не належної якості, за які ми б не могли поручитися і дати гарантію безперебійної роботи;
 • Проблема була досить гострою, тому вирішити її потрібно було в найкоротші терміни;
 • В умовах економії необхідно було дотримуватися принципу «ціна-якість», тому вартість обладнання не повинна була бути надто великою і тривалий термін окупності.

Аналіз

У нашій роботі ми завжди докладаємо максимум зусиль для точного розуміння поточної ситуації на об’єкті клієнта. Це дуже важливий аспект, про який забувають багато виробників холодильного обладнання, пропонуючи стандартні варіанти. Часто клієнт може не помічати деяких нюансів, які можуть вплинути на правильний вибір обладнання. Ми не обмежуємося лише продажем обладнання, оскільки наша мета полягає у вирішенні завдань клієнта та роботі з використанням індивідуального підходу. Для досягнення цієї мети наша команда технічних фахівців насамперед виїжджає на об’єкт для отримання повного розуміння ситуації та проведення комплексного аудиту виробництва.
Після отримання інформації про виробничі процеси клієнта, ми аналізуємо її та пропонуємо оптимальні рішення, враховуючи зручність використання, окупність та інші фактори. Наші спеціалісти враховують безліч аспектів, таких як продуктивність виробничої лінії, характеристики продукції, тип тари, особливості холодильної обробки конкретного виду продукції та інші важливі фактори. Хоча цей процес може зайняти деякий час, він дозволяє уникнути помилок та затримок у процесі встановлення та запуску обладнання, а також забезпечує найкращу відповідність потребам клієнта. В результаті клієнт отримує обладнання, яке оптимізоване для його технологічних процесів, що призводить до збільшення обсягу та покращення якості виробленої продукції.

Запропонований варіант

В результаті проведених робіт з технічного аудиту виробництва та проектування, нашими спеціалістами було розроблено оптимальне рішення – камера охолодження з функцією осушення продукції 13,3 х 6,5 х 3 м, яка має наступну комплектацію:

 • Компресорно-конденсаторний агрегат на базі напівгерметичного поршневого компресора фірми Bitzer;
 • Поточний охолоджувач повітря з епоксидним покриттям ребер і електровідтайкою виробництва фірми Guentner;
 • Комплект холодильної автоматики фірм Danfoss, Alco Controls, Carel (ТРВ, фільтри, індикатор вологості фреону, ресивер, регулятори тиску)
 • Загальна холодопродуктивність холодильної системи становила 12,5 кВт.

Камера була доповнена рядом додаткових опцій, суттєво розширивши її функціональність та вирішивши головне завдання з рівнем вологості:

 • Система «Зимового пуску», що дозволяє запускати холодильну систему в осінньо-зимовий період, коли температура навколишнього середовища нижча за температуру в камері;
 • Система осушення продукції в камері, що дозволяє знизити відносну вологість усередині камери до 75%;
 • Енергоефективний агрегат, що дозволяє додатково заощаджувати до 15% на електроенергії;
 • Агрегат виконаний у корпусному виконанні, що забезпечило надійний захист від впливу довкілля, відсутня необхідність у будівництві машинного відділення, а також, що важливо для клієнта, приємний зовнішній вигляд обладнання, яке доповнює елегантний зовнішній вигляд фасаду;
 • Охолоджувач повітря з епоксидним покриттям ламелей, що істотно збільшує його термін служби в агресивному середовищі.

Що зробили

Наше завдання було не тільки забезпечити високу якість обладнання за конкурентоспроможною ціною у стислий термін, але й вирішити гостре питання зі зниженням відносної вологості. Завдання було досить складним і потрібно було врахувати всі деталі. Для нас було вкрай важливо, щоб клієнт був упевнений, що отримає саме те, що йому потрібно, оскільки ми повністю відповідаємо за те, що робимо на його виробництві. Після того, як ми затвердили всі технічні моменти проекту та визначилися з вартістю, ми надали найбільш оптимальне рішення для клієнта та запропонували схему постачання обладнання, а також його монтажу та налаштування. Незважаючи на те, що терміни були максимально стиснуті, ми протестували роботу всіх елементів на виробництві, тому що ми завжди гарантуємо якість та безперебійну роботу обладнання, щоб клієнт був упевнений, що він придбає не просто залізо, а технології, які зароблятимуть йому гроші.
Нами було передбачено налаштування обладнання та навчання персоналу клієнта на території клієнта. В результаті обладнання було виготовлено, доставлено та змонтовано точно в обумовлені терміни з подальшим тестуванням та пусконалагодженням. Усі додаткові опції дозволили клієнту економити до 35% споживаної електроенергії та знизити відносну вологість з 90% до 75%, що дозволило клієнту зберігати високу якість продукції в осінньо-зимовий період, за підтримки температури охолодження в камері на рівні +6…+10 оС.

Результат

Нами було створено та впроваджено рішення, яке має простоту, зручність та ефективність у використанні. Ми вирішили одночасно 2 завдання, як підтримання потрібної температури охолодження, так і осушення готової продукції, що дозволило клієнту зберігати якість сиров’ялених та сирокопчених ковбас. Це допомогло задовольнити вимоги клієнта та вирішити його головні проблеми. Крім того, наше обладнання дозволить клієнту підвищити рівень продажів, оскільки товарний вид продукції тепер зберігається набагато краще та довше.
Основними досягненнями можемо виділити наступне:

 • Наше обладнання повністю вирішило завдання клієнта щодо зниження рівня відносної вологості в камері, а також підвищення якості ковбас та їхнього товарного вигляду;
 • Реалізація запропонованого проекту призвела до підвищення якісного рівня виробництва ковбас, що, своєю чергою, призвело до збільшення продажів у клієнта;
 • Впроваджене обладнання дозволило клієнту отримати перевагу над конкурентами;
 • Український споживач отримує ковбаси найвищої якості;
 • Роботи за проектом передбачалися лише 1,5 місяці, що дозволяло досягти необхідних термінів;
 • Обладнання швидко окупає себе, отже клієнт легко підвищить прибутковість свого виробництва у найближчому періоді.

Переваги холодильного обладнання Frios

Холодильне обладнання Frios для підприємств харчової промисловості:

 • відрізняється високою якістю комплектуючих від провідних європейських виробників;
 • збирається під час контролю якості кожному етапі робіт;
 • ідеально відповідає вимогам конкретного провадження, оскільки розробляється індивідуально за вимогами замовника;
 • має вигідну ціну.

Ми надаємо гарантію на будь-яке обладнання, виконуємо монтаж та пусконалагоджувальні роботи по всій Україні.

Frios – серія промислових холодильних агрегатів

Застосовується для швидкого заморожування, охолодження та зберігання м’яса, риби, ягід, фруктів, овочів, напівфабрикатів та іншої продукції харчової промисловості.

Безкоштовний прорахунок обладнання?

Ви можете безкоштовно прорахувати вартість та потужність потрібного вам обладнання. Для цього натисніть кнопку нижче, заповніть форму, в якої треба детально описати ваш запит. Або зав’яжіться з нашими менеджерами по телефону +38 (050) 620-15-08 чи e-mail: sales@frios.ua

Наші нагороди та сертифікати: