Логотип компанії FRIOS - провідний виробник холодильного обладнання

ПИВЗАВОД НОВА БАВАРІЯ

Кейс. Приклад застосування чиллера для охолодження лінії виробництва ПЕТ-тари

Виробництво та монтаж установки для охолодження рідини на лінії виробництва ПЕТ-тари на пивзаводі. Загальна холодопродуктивність – 5 кВт.

Задача

До нас звернувся один із найбільших виробників пива та безалкогольних напоїв в Україні з проблемою зниження продуктивності лінії з видування ПЕТ-тари. Через проблеми з охолодженням установка не видавала необхідну продуктивність, що знижувало кількість продукції і, як наслідок, негативно впливало на дохід підприємства.

Вимоги

ПИВЗАВОД НОВА БАВАРІЯ, фото 1

Основні вимоги, які поставив перед нами клієнт:

 • Домогтися підвищення продуктивності лінійки видування ПЕТ-тари на підприємстві;
 • Забезпечити безперебійну роботу устаткування;
 • Впровадження холодильної системи не повинно передбачати великих змін у виробничій лінії;
 • Устаткування не мало містити комплектуючих китайського виробництва;
 • Система мала запрацювати вже через 2 тижні, оскільки проблема зниження продуктивності стояла дуже гостро і вела до зниження доходу підприємства;
 • Ціна не мала перевищувати вартість аналогів.

Аналіз

Перед нами стояло завдання вирішити проблему в максимально стислий термін, тому не було багато часу на аналітику та пошуки рішень. Це завдання було взято нами як одне з пріоритетних, тому наша команда фахівців оперативно провела виїзд на виробництво клієнта з метою оцінити поточну ситуацію. До вирішення поставлених завдань ми завжди підходимо комплексно, тому що якщо не врахувати всіх деталей, від яких може залежати підбір обладнання, може виникнути ситуація, коли клієнт вклав кошти, а вони не дали йому результату.

Ми цінуємо свою репутацію як лідера ринку холоду в Україні, члена холодильної асоціації України, а також компанії, яка неодноразово удостоювалася звань «Лідер року», «Вибір галузі» та «Компанія року». Також для нас важливо не просто продати обладнання, а вирішити наболіле питання клієнта, оскільки покращення якості життя людей, покращуючи якість продукції та ефективність виробничих підприємств – це ключова мета нашої компанії. Тому відразу ж після виїзду на виробництво наша команда приступила до проектування та підбору обладнання, яке було б оптимальним для клієнта. В результаті, вже через 2 дні у клієнта на руках був проект із точним описом технічних даних, принципом роботи та вартістю. Після затвердження ним проекту та підписання договору, ми розпочали виробництво.

Запропонований варіант

ПИВЗАВОД НОВА БАВАРІЯ, фото 2

В результаті аналізу виробництва та проектування, нашими фахівцями було розроблено оптимальне рішення – установка охолодження рідини (чилер) для виробничої лінії ПЕТ-тари Frios FEL-5, яка має наступну комплектацію:

 • Герметичний поршневий компресор фірми L’Unite Hermetique;
 • Випарник фірми SWEP;
 • Комплект холодильної автоматики фірм Danfoss, Carel (ТРВ, фільтри, індикатор вологості фреону, ресивер, регулятори тиску);
 • Вбудований насос WILO;
 • Вбудований розширювальний бак;
 • Загальна холодопродуктивність системи становила 4,6 кВт.

Чиллер був зроблений у комплектації моноблоку в корпусі з нержавіючої сталі, що забезпечило надійний захист від впливу зовнішнього середовища, простоту монтажу та обслуговування, а також швидке підключення та налаштування. Клієнту не довелося робити переобладнання своєї виробничої лінії задля впровадження системи охолодження. Крім того, чилер FRIOS FEL-5 мав презентабельний зовнішній вигляд та компактні габарити.

Термін окупності проекту становив 2 роки.

Що зробили

Від нас потрібно забезпечити збільшення продуктивності виробництва ПЕТ-тари на пивзаводі за рахунок поліпшення ефективності охолодження обладнання з видування пляшок. На перший погляд стандартне завдання, однак, має багато особливостей, тому що необхідно було не просто зробити, змонтувати та налаштувати чиллер, але й зробити так, щоб він повністю вирішував завдання клієнта, був поставлений у найкоротші терміни, а також не коштував би “захмарних” бюджетів.

З цим завданням чудово впорався чилер FRIOS FEL-5, який дозволив пивзаводу суттєво збільшити продуктивність виробництва та збільшити обороти вже з перших місяців роботи. Нам вдалося протягом 3 тижнів, спроектувати, затвердити, виготовити та змонтувати обладнання на виробництві у клієнта, що дозволило вкластися у задані терміни, а клієнту не втратити дохід. Також нами було передбачено налаштування обладнання та навчання роботи персоналу клієнта, а враховуючи те, що клієнт замовив сервісне обслуговування обладнання у нас, він отримав збільшену гарантію.

Результат

Нами було створено та впроваджено рішення, яке має простоту, зручність та ефективність у використанні. Ми вирішили всі наболілі питання клієнта в максимально стислий термін та оптимальним бюджетом. Наше обладнання дозволило пивзаводу підвищити продуктивність випуску продукції та збільшити доходи. 

Основними досягненнями проекту можемо виділити таке:

 • Наша установка охолодження повністю вирішило питання клієнта на довгі роки;
 • Бюджет проекту повністю влаштував клієнта, він одержав обладнання європейської якості за вигідною ціною;
 • Реалізація запропонованого проекту призвела до підвищення якісного рівня виробництва пива та напоїв на 26%, що, у свою чергу, збільшило оборот підприємства та дозволить вийти на новий рівень, отримавши перевагу над конкурентами;
 • Роботи за проектом передбачалися лише 3 тижні, що дозволило досягти необхідних термінів;
 • Устаткування окупає себе вже через 2 роки, що робить його вигіднішим в експлуатації порівняно з аналогами від конкурентів.
Чилеры, фото 1
Чилеры, фото 2

Frios FEL – серія промислових чілерів

Системи охолодження рідини FRIOS Frost Evolution Line (FEL) успішно застосовують у різних галузях промисловості для забезпечення відведення тепла рідин. Нашими спеціалістами розроблено оптимальні варіанти комплектацій та налагоджено виробництво цілого ряду чилерів, оптимізованих для роботи в будь-яких умовах виробництва. Завдяки якісним комплектуючим та новітньому підходу до виробництва, чилери FRIOS FEL забезпечують гнучкість у використанні та якість управління. Як виробник, який завжди відповідає за свій продукт, компанія FRIOS представляє вам лінійку чилерів 3-15 кВт, що відповідають усім вимогам європейських стандартів якості, а також вирішують практично будь-які завдання вашого виробництва. Основні переваги чилерів FRIOS:

 • Виготовлені на 100% із європейських комплектуючих від світових лідерів ринку промислового холоду.
 • Моноблочна конструкція, що забезпечує простоту монтажу та експлуатації.
 • Корпусне виконання, що дає 100% захист від корозії та інших негативних впливів довкілля.
 • Можливість виготовлення нестандартних агрегатів відповідно до особливостей Вашого виробництва.
 • Система енергоефективності, що дає економію витрат за електроенергію до 45%.
 • Збільшений робочий діапазон температури навколишнього середовища -25 … +40 o C, що дозволяє агрегату працювати навіть в екстремальних умовах.
 • Гарантія виробника до 5 років.
 • Чилер проходить заводські випробування на кожному етапі виробництва, що підвищує надійність обладнання, яке ви купує.

Безкоштовний прорахунок обладнання?

Ви можете безкоштовно прорахувати вартість та потужність необхідного вам обладнання. Для цього натисніть кнопку нижче, заповніть форму, в якій потрібно описати ваш запит. Або зав’яжіться з нашими менеджерами за телефоном +38 (050) 620-15-08 або на e-mail: sales@frios.ua

Наші нагороди та сертифікати: