Логотип компанії FRIOS - провідний виробник холодильного обладнання

Технологія шокової заморозки м’яса

Шокова заморозка – один з найбільш універсальних методів зберігання продуктів, який забезпечує збереження смакових якостей, текстури і товарного вигляду. Цей метод найбільш популярний при заморожуванні не тільки морепродуктів (риби, креветок, крабів), але і різних овочів, фруктів та ягід, а також м’яса тварин і птиці.

При шоковому заморожуванні температурний режим холодильного обладнання зазвичай досягає позначки -35 ° С, але, в деяких випадках, вона може бути набагато холодніше (до -60 ° С), що забезпечує практично миттєве охолодження і заморожування продуктів.

Устаткування, яке використовується для шокової заморозки продуктів

Запорука якісної заморозки і тривалого зберігання продуктів і напівфабрикатів – не тільки створення низького температурного режиму, але і стабільна підтримка заданої температури протягом тривалого часу, причому коливання температурного режиму неприпустимі.

Призначення шокової техніки Frios – максимально швидка заморозка продуктів, яка запобігає погіршенню поживних речовин і смакових якостей, мінімізація факту розмноження бактерій і мікроорганізмів.

Устаткування для шокової заморозки використовується в різних галузях харчової промисловості, дистриб’юторами і постачальниками продуктів, переробниками, в ресторанах, кафетеріях, кейтерінгі, магазинах, підприємствах громадського харчування.

При шоковому заморожуванні, продукт піддається швидкому охолодженню за допомогою потужного потоку повітря. Сам процес охолодження характеризується інтенсивним конвективним теплообміном в умовах низької температури, який досягається за допомогою спеціальних теплообмінників і вентиляторів.

Серед типів обладнання для шокової заморозки існує декілька типів обладнання:

 • морозильні камери для зберігання (для шокового заморожування невеликої кількості продуктів);
 • морозильні камери з візками (найбільш оптимальний варіант при обсязі заморожуючих шоковим способом продуктів від 200 до 1000 кг / год);
 • тунельний шоковий морозильник з горизонтальним конвеєром;
 • багатоярусні і спіральні конвеєрні системи шокової заморозки продуктів, напівфабрикатів.

Переваги шокового охолодження напівфабрикатів з птиці, яловичини, свинини

Використання сучасного обладнання з технологією шокової заморозки дозволить забезпечити підвищену безпеку харчових продуктів і напівфабрикатів при зберіганні, а також:

 • забезпечити високу якість смаку, поживності і текстури;
 • мінімізувати зневоднення, втрату ваги і втрату зовнішніх якостей продуктів при тривалому зберіганні;
 • зменшити кількість відходів і технологічні втрати за рахунок безпечного зберігання продуктів.

Шокова заморозка різних видів м’яса

Для шокової заморозки м’ясних напівфабрикатів, найчастіше використовують шафи шокового охолодження, плиткові машини і спіральні конвеєри. У порівнянні зі звичайним холодильником шокова заморозка здатна збільшити термін зберігання м’яса більш ніж в 10 разів.

Якщо слідувати цим рекомендаціям, шокове заморожування буде більш ефективним:

 1. Для шокової заморозки свинини, баранини, яловичини, птиці, варто вибирати тільки якісні та свіжі продукти.
 2. Не варто зволікати з підготовкою до заморожування, так як продукти (свинина, курятина, телятина, риба), які знаходяться при підвищених температурах, не тільки псуються, а в них активізуються мікроорганізми і патогенні процеси, що знижують тривалість зберігання.
 3. Звести до мінімуму різні забруднення. При роботі з продуктами, які вимагають подальшої шокової заморозки, обов’язково дотримуйтесь чистоти на робочому місці (на поверхні, обладнанні, інструментах).
 4. Використовувати тільки якісну упаковку для продуктів які заморожуються (вологонепроникні пластикові контейнери або спеціальні пакети, упаковка).

Свіже м’ясо, зазвичай, має найтриваліший термін зберігання і найдовше зберігається в морозильній камері без втрати своїх якостей:

 • м’ясний фарш з індички, телятини, баранини або свинини не варто зберігати більше 4 місяців;
 • яловичина і свинина (стейки, відбивні) зберігаються від 4 до 12 місяців;
 • птаха (необроблена – не більше 12 місяців, тельбухи – 3-4 місяці, розібранная на шматки – до 9 місяців);
 • риба – від 2 до 8 місяців (в залежності від жирності риби, ніж вона жирніша, тим менший термін зберігання);
 • ковбасні вироби зберігаються від 1 до 2 місяців.

Інвестиції в шокову заморозку

Якщо ви гостро потребуєте в оновленні морозильного обладнання або розширенні виробничих потужностей, то пропозиція від Frios буде найбільш вигідним рішенням.

Висока надійність, простота експлуатації морозильного обладнання для шокової заморозки м’яса дозволить легко збільшити обсяги переробки свіжих продуктів і забезпечити їм тривале зберігання.

Інвестиції в шокову заморозку продуктів дозволять не тільки заощадити ваші фінанси за рахунок мінімізації відходів, а й допомогти розширити наявну продуктову лінійку.

Є необхідність в якісному обладнанні для шокової заморозки? Звертайтеся в офіс за вказаною адресою: Харківська область, Харків, вул. Пожарського, 2/10 , де вам допоможуть з вибором обладнання згідно з потребами виробництва.

При наявності питань, їх можна поставити менеджеру за допомогою телефонного дзвінка або через месенджер:

+38 (050) 620-15-08+38 (057) 780-65-75