Логотип компанії FRIOS - провідний виробник холодильного обладнання

ЯГІДНЕ ГОСПОДАРСТВО

Кейс. Приклад запровадження холодильної системи на підприємстві-виробнику ягід в Україні.

Завдання

До нас звернувся клієнт із проблемою холодильної обробки ягід. Його обладнання на той момент не дозволяло ефективно переробляти 5 тонн малини на добу, що призводило до невідповідності температури зберігання ягід їхньому оптимальному рівню, а також призводило до втрати якості та зниження терміну придатності.

Вимоги

Перед нами висувалося кілька вимог:

 • Усунути проблему невідповідності температури зберігання малини;
 • Домогтися збереження товарного виду малини, оскільки поставлялася вона не тільки у виробництво, а й як готова продукція;
 • Терміни – необхідно було встигнути до початку сезону ягід, тому необхідно спроектувати, виготовити, змонтувати та налагодити обладнання у максимально швидкий термін;
 • Надійність – у холодильній системі не повинно бути комплектуючих не належної якості, за які ми б не могли поручитися;
 • Витратність – бюджет даного проекту не мав бути «захмарним». Необхідно було дотримуватися принципу «ціна-якість».

Аналіз

Насамперед нам необхідно було максимально точно зрозуміти поточну ситуацію на об’єкті у клієнта, тому що сам клієнт при замовленні та описі своєї проблеми може не бачити багатьох нюансів, що впливають на правильність підбору обладнання. Зважаючи на те, що наше завдання не просто продати обладнання, а вирішити всі проблеми клієнта, перше, що відбувається – це виїзд на об’єкт наших технічних фахівців з метою отримати розуміння всієї ситуації комплексно.

Далі нам необхідно було проаналізувати отриману інформацію на об’єкті та подати рішення, а також оцінити їх з точки зору зручності, простоти використання та окупності для клієнта. Також необхідно врахувати безліч чинників, таких як розташування продукції камері, швидкість і рівномірність обдування, тара, у якій продукція надходить у камеру тощо.

Обладнання для шокової заморозки малини, фото 6

Запропонований варіант

В результаті аналізу та опрацювання отриманих нами даних нашими фахівцями було розроблено оптимальне рішення – холодильна система на підприємстві, що складається з:

 • Камера шокового заморожування: 7,8×5,5×3,3 м, загальною холодопродуктивністю 28 кВт
 • Камера охолодження: 7,2×5,5×3,3 м, загальною холодопродуктивністю 16 кВт
 • Камера зберігання: 14,8×5,5×3,3 м, загальною холодопродуктивністю 11 кВт
 • Камера сортування продукції: 12×5,5×3,3 м, загальною холодопродуктивністю 9 кВт

Комплектація обладнання: компресорно-конденсаторні агрегати FRIOS на базі компресорів Bitzer, охолоджувачі повітря Guentner, а також оснащуються комплектами автоматики від Danfoss. Система була доповнена комплектом енергоефективності як додаткова опція за бажанням клієнта, що дозволяє додатково економити до 25% на електроенергії. Всі агрегати запропоновані в корпусному виконанні, що забезпечує надійний захист від впливу довкілля, відсутня необхідність у будівництві машинного відділення, а також, що важливо для клієнта, приємний зовнішній вигляд обладнання, яке було не соромно показати закордонному інвестору. Термін окупності проекту складає 2-3 роки

Обладнання для шокової заморозки малини, фото 7

Що зробили

Так як перед нами крім якості та ціни стояло також питання термінів поставки, зв’язок з клієнтом був у режимі 24/7 для уточнення всіх деталей, що спливають вже в процесі проектування. Для нас дуже важливо, щоб клієнт розумів, що зрештою він отримає і що його очікування повністю збігатимуться з фінальним результатом, за який ми на 100% несемо відповідальність.

Після затвердження всіх технічних деталей проекту та вартості, було розроблено проект оптимального рішення для клієнта, а також схема подальшого постачання обладнання. Незважаючи на стислий термін, проект передбачав тестування роботи агрегатів на кожному етапі виробництва, оскільки надійність – одна з наших гарантій для клієнта. Також проект передбачав налаштування обладнання та навчання персоналу клієнта вже на готовому об’єкті, бо навіть ідеально підібране та змонтоване обладнання не дасть потрібного ефекту без правильного налаштування та використання. Ця опція входить до стандартної комплектації будь-якого нашого рішення і, відповідно, була застосована і в цьому кейсі.

Результат

У ході виконаних дій та реалізації поставлених раніше завдань нам вдалося створити досить просте, зручне та ефективне рішення, яке задовольнило клієнта та дозволило вирішити його головні проблеми з виведенням виробництва ягід на новий рівень.

Основними досягненнями проекту можемо виділити таке:

 • Проект повністю вирішує завдання клієнта щодо покращення якості та товарного виду продукції, а також дотримання правильного режиму холодильної обробки;
 • Збільшення продажів у клієнта – як наслідок підвищення якісного рівня внаслідок реалізації запропонованого проекту;
 • Український споживач отримує ягоди найвищої якості на ринок;
 • Роботи за проектом передбачалися лише 2 місяці, що дозволяло досягти необхідних термінів;
 • Цей проект може бути застосований та реалізований на будь-якому подібному виробництві підприємствами харчової промисловості України.
Обладнання для шокової заморозки малини, фото 8

Переваги обладнання для шокової заморозки Frios

Обладнання Frios для шокової заморозки ягід:

 • відрізняється високою якістю комплектуючих від провідних європейських виробників;
 • збирається під час контролю якості кожному етапі робіт;
 • ідеально відповідає вимогам конкретного провадження, оскільки розробляється індивідуально за вимогами замовника;
 • має вигідну ціну.

Ми надаємо гарантію на будь-яке обладнання, виконуємо монтаж та пусконалагоджувальні роботи по всій Україні.

Frios Winter SF – серія промислових камер шокової заморозки

Застосовується для швидкого заморожування м’яса, риби, ягід, фруктів, овочів, напівфабрикатів та іншої продукції харчової промисловості.

Безкоштовний прорахунок обладнання?

Ви можете безкоштовно прорахувати вартість та потужність потрібного вам обладнання. Для цього натисніть кнопку нижче, заповніть форму, в якої треба детально описати ваш запит. Або зав’яжіться з нашими менеджерами по телефону +38 (050) 620-15-08 чи e-mail: sales@frios.ua

Наші нагороди та сертифікати: